Playing games in English

21. 04. 2024

Proč je hraní her moje oblíbená pravidelná součást výuky v kurzech Jazyky FRAN?

Je to samozřejmě zábavnější než jen sedět ve školní lavici, vyplňovat gramatická cvičení a biflovat se slovíčka. Nejrychleji se naučíme to, co nás baví. Škola hrou, jak řekl J. A. Komenský. Jeho přístup k výuce je základem moderních vyučovacích metod, jako je superlearning, sugestopedie apod.

Důvodů, proč se učit jazyk pomocí her, je ale více. Studenti se přirozeně učí spontánním reakcím. Zapomenou na to, ze vlastně mluví v cizím jazyce a reagují okamžitě. To je perfektní nácvik pro situace v běžném životě. V praxi nemáte čas přemýšlet nad gramatickými poučkami a skládat větu slovo od slova. Potřebujete reagovat hned!

Hraní her je tedy jedna z metod, která pomáhá rozpohybovat přirozenou komunikaci.

Výhody zapojení her do výuky souvisí i s učebními styly. Existují 3 základní způsoby, jakými student zpracovává a vstřebává informace. Dobrý lektor se snaží aktivity ve výuce střídat tak, aby využil vizuální, auditivní (sluchový) i kinestetický (pohybový) kanál vnímání a pomohl tak studentům rozvíjet své dovednosti různými metodami.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak lze tyto učební styly využít, abyste se cizí jazyk naučili rychleji, sledujte web či sociální sítě Jazyky FRAN https://www.facebook.com/jazykovkafran. V příštím článku si o jednotlivých učebních stylech povíme více.

-Olga-