Fermentovaná zelenina po anglicku?

31. 08. 2023

Pokud pro Vás platí, že se anglicky již domluvíte, chcete se dále rozvíjet či si svoji angličtinu udržovat v aktivní podobě, pak jsou pro Vás určeny tyto řádky. Kurz Příprava ke zkouškám FCE totiž není jen pro studenty, kteří chtějí mít v ruce hezký certifikát a další položku do životopisu 🙂
Pojďme se podívat na to, co v kurzech pro pokročilé můžete očekávat.

Tak tedy – je zájem o zkoušku Cambridge FCE/B2 First nutný, abych se přihlásil na kurz? Určitě ne! Na pokročilé úrovni B2 máte u mne dvě možnosti. Pokud chcete víceméně „standartní“ kurz, kde procvičíte gramatiku, slovíčka, mluvení, poslechy, čtení článků, psaní…no prostě všechny dovednosti, které je dobré v cizím jazyce zvládat…pak je pro Vás kurz Příprava k FCE ta správná volba. A kdo ví, když už to vše budete umět…třeba se na jaře rozhodnete, že si zkoušku uděláte. Proč by ne? Pokud se dostanete do situace, že budete hledat novou práci, Váš zaměstnavatel určitě ocení, že se neustále vzděláváte a pracujete na sobě.
Kurz je samozřejmě také vhodný pro všechny studenty SŠ, kteří si procvičí to, co budou potřebovat u maturity.

No a druhou možností jsou kurzy všeobecné angličtiny pro pokročilé. To je taková „specialitka“. Obvykle parta lidí, kteří se mnou již nějakou dobu studují, angličtina je baví, a chtějí se dál setkávat a diskutovat o všem možném. Ano, tyto kurzy jsou zaměřeny zejména na konverzaci. O čem? O všem, co nás aktuálně zajímá. O všem, co mi „brnkne přes nos“. Tak kupříkladu v loňském školním roce jsme dlouho diskutovali o AI (umělé inteligenci). Našla jsem k tomu články, videa, studenti si sami prozkoumali jak funguje Chat GPT (…a někteří se mě tím snažili – bez úspěchu – obalamutit při psaní své závěrečné eseje 🙂 Prostě každý k tématu nějak přispěl. Hodně zajímavé a podnětné.
A pak jsme také zkoumali fermentovanou zeleninu. Ano, nejen teoreticky, ale i prakticky. Jeden ze studentů to má totiž jako koníčka. Takže jsme prostudovali videa a slovní zásobu, která k tématu patří, a jako „disertační práce“ na dané téma byla ochutnávka fermentované cibule a okurek. Prostě kurzy pro pokročilé tak, aby nás to bavilo.

Chcete to také zažít? Tak se přihlaste, ještě pár volných míst v pokročilých kurzech zbývá!